Okulary to szczególny przedmiot, nosimy go na twarzy, często trzymamy w dłoniach, poprawiamy rękoma, odkładamy w rożne miejsca. Dlatego podobnie jak nasz smartfon, okulary mogą być przestrzenią gromadzenia się drobnoustrojów w tym, tak niebezpiecznego w ostatnim czasie koronawirusa SARS-CoV-2.
Co z tym zrobić, jak czyścić okulary?
Polecany mycie okularów, podobnie jak rąk – ciepłą wodą i mydłem.
O tym, jak w zabójczy sposób mydło działa na koronawirusa pisaliśmy na naszym blogu: https://medaroptyk.pl/…/dlaczego-mydlo-jest-niezbedne-podc…/

Czyli tak jak myjemy ręce, myjemy również okulary. Namydlamy, następnie zmywamy wodą i suszymy, strzepując delikatnie wodę, soczewki przecieramy czystą ściereczką do optyki, pozostałe części okularów możemy przetrzeć delikatnie ręcznikiem papierowym. Jeśli okulary mają skomplikowaną budowę, dużo zakamarków np. przy noskach, czy zawiasach, możemy do czyszczenia tych miejsc użyć miękkiej, już nieużywanej, nasączonej mydłem w płynie, szczoteczki do mycia zębów. Wydaje się to zabawne, ale spróbujcie, szczoteczka z mydłem zdziała cuda. Postępujemy bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić okularów, zwłaszcza soczewek. Oczywiście czynności wykonujcie bardzo delikatnie, bo w zależności od tego z jakich materiałów są wykonane okulary, mogą one w różny sposób, może nie od razu, ale po czasie, reagować na mycie.
Zobacz jak bezcenne jest poczucie, że masz na twarzy czyste, bezpieczne okulary!

Zespół MEDAR OPTYK 🥰