Nie od dziś wiadomo, że nam, kobietom, kwestia estetyki jest wyjątkowo bliska. W dzisiejszych czasach, gdy wybierane przez nas okulary stanowią również nieodłączną część naszej garderoby, pojawia się pytanie:

Co z makijażem oka? Czy jest on odpowiedni?

Okazuje się, że formę podkreślenia oka dopasowujemy nie tylko do rodzaju oprawy jaką posiadamy (wyrazista/ delikatna/ kolorowa/ stonowana), ale musimy zadbać o odpowiednią prezencję również (a w zasadzie przede wszystkim) ze względu na rodzaj noszonej korekcji okularowej.

Oto trochę faktów :
• soczewki okularowe korygujące nadwzroczność tzw. „plusy” powiększają nasze oko
• soczewki okularowe korygujące krótkowzroczność, tzw. „minusy” pomniejszają oko

Zatem, co dalej zrobić z tą wiedzą?

Mianowicie, drogie Panie, gwarantuję Wam, że w domowym zaciszu, możemy stworzyć piękny makijaż, bez pomocy profesjonalnej wizażystki i wydawania kroci na produkty topowych marek 😉 Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach i zaopatrzyć się w podstawowe produkty, aby codziennie cieszyć się makijażem, który sprosta naszym wymaganiom.

Makijaż oka dla kobiet nadwzrocznych:

Otóż, pamiętając o tym, że plusy powiększają nam oko, nasz makijaż musimy wykonać bardzo precyzyjnie. Tutaj nie ma miejsca na niedociągnięcia 🙂 Z racji tego, że nasze dzieło i tak będzie uwydatnione wystarczy delikatne podkreślenie rzęs oraz cień do powiek w stonowanym kolorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by oko podkreślić delikatnym kolorkiem, pod warunkiem, że wybierzemy kolory z palety pastelowych, matowych odcieni (brokatowe optycznie powiększają oko), z ewentualnym naniesieniem ciemniejszego odcienia w zewnętrznych kącikach oczu, dla uzyskania efektu „smokey eye”. Świetny efekt uzyskamy podkreślając dolną powiekę ciemnym cieniem lub kredką. W przypadku bardzo małych oczu zrezygnuj z kredki i nałóż cień tylko w zewnętrznym kąciku oka.

W przypadku cery dojrzałej warto zwrócić szczególną uwagę na nałożenie dobrego korektora, najlepiej kryjącego, który zamaskuje cienie i zmarszczki.

Wskazówka: Istnieją okulary do makijażu, dla osób nadwzrocznych. Posiadają one jedną ruchomą soczewkę, dzięki której patrząc przez nią pomalujemy odsłonięte oko, następnie zamieniamy ją miejscami i malujemy drugie oko. Proste prawda ? 🙂

Makijaż oka dla kobiet krótkowzrocznych:

Kobiety posiadające okulary z soczewkami ujemnymi doskonale wiedzą, że oko w okularach jest pomniejszone. W tym przypadku warto pomyśleć o makijażu, który „otworzy oko” , czyli dzięki kilku prostym krokom optycznie je powiększy. Mianowicie doskonale sprawdzą się tutaj opalizujące i brokatowe cienie do powiek w naturalnym kolorze, a wisienką na torcie powinny być mocno wyczesane rzęsy.

Wskazówka: Unikaj kreski eyelinerem. Jeśli jednak się na nią zdecydujesz, niech będzie ona cienka, wyznaczona od połowy powieki. Zbyt gruba kreska może sprawiać wrażenie cięższej powieki i mniejszego oka. Pamiętaj o umieszczeniu w kącikach oka (od strony nosa) cienia jaśniejszego od tego użytego na powiece. Śmiało możesz sięgnąć po cień do powiek z brokatem, aby rozjaśnić Twoje spojrzenie.

Ciekawostka: Zgodnie z przyjętymi zasadami doboru opraw okularowych, kształt górnej linii oprawy powinien pokrywać się z kształtem brwi i być minimalnie pod ich linią. Z uwagi na to, nie zapominaj też o podkreśleniu linii brwi oraz zadbaj o ich właściwą regulację, by zachować nadany im wcześniej kształt. Wystarczy, że podkreślisz ich linię cieniem lub kredką i delikatnie przeczeszesz je przeznaczoną do tego szczoteczką. Pamiętaj, że makijaż oka bez odpowiedniego podkreślenia brwi nie jest kompletny!

Ps. Od siebie jeszcze dodam, że z racji tego, że większość z nas jest wzrokowcami, odsyłam Was do prostego tutorialu na YouTubie. Pomoże to Wam uniknąć najczęściej popełnianych błędów 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=dX-WWpf7Dls
Powodzenia!